26. marec 2026,
Splet
Člani Združenja EPEKA se bodo v marcu udeležili mednarodnega webinarja z naslovom »Citywide Approaches to Housing First: Taking Housing First Across a City and Its Systems«, ki ga organizira Housing First Europe Hub. Dogodek je ključen za vse, ki si prizadevajo za sistemske spremembe na področju reševanja brezdomstva, saj se osredotoča na prehod od posameznih pilotnih projektov k celovitemu mestnemu modelu, ki vključuje vse relevantne lokalne akterje in javne sisteme.Ta pristop temelji na prepričanju, da stanovanje ni le končni cilj, temveč osnovna človekova pravica in izhodišče za uspešno socialno vključevanje.
Na webinarju bodo strokovnjaki iz različnih evropskih mest delili svoje izkušnje o tem, kako strategijo »Housing First« (najprej stanovanje) integrirati v širše mestne politike. Razpravljali bodo o premagovanju institucionalnih ovir, sodelovanju med stanovanjskimi skladi, socialnimi službami in zdravstvenim sektorjem ter o zagotavljanju trajnostnega financiranja za takšne programe.
Glavni poudarki srečanja bodo:
- Povezovanje sistemov: Kako uskladiti delovanje različnih mestnih oddelkov za skupni cilj zmanjšanja brezdomstva.
- Skaliranje modela: Strategije za širitev uspešnih praks na nivo celotnega mesta.
- Vključevanje deležnikov: Vloga nevladnih organizacij in lokalnih skupnosti pri izvajanju podpore na terenu.
Udeležba na takšnih izobraževanjih je za EPEKO izjemnega pomena, saj nam omogoča prenos dobrih praks v lokalno okolje in krepitev zagovorniških aktivnosti za ranljive skupine v Sloveniji.
Več informacij o vsebini in programu webinarja si lahko preberete na uradni spletni strani Housing First Europe Hub.







