4. februar 2025, ob 10. uri
Spletno predavanje

Združenje EPEKA, so.p., in ESZ EPEKA, SCE, bosta sodelovali na predavanju, kjer bodo govorili o energetski revščini in vlogi, ki jo lahko imajo enotne kontaktne točke pri njenem zmanjševanju in podpiranju prenove energetsko revnih gospodinjstev.

Energetska revščina v gospodinjstvih je vidna realnost, ki je ne moremo več ignorirati. Energetsko revna gospodinjstva imajo težave pri ogrevanju ali hlajenju svojih domov ali pri plačevanju računov za energijo.

Vedno več organizacij za odprto ponudbo storitev svoje dejavnosti prilagaja tej posebni ciljni skupini. Na tem zimskem srečanju transnacionalne skupnosti EU Peers bomo sodelovali z dvema evropskima enotnima točkama, REVERTER in EcoVision, ki podpirata energetsko revna gospodinjstva pri obnovi njihovih stavb ali stanovanj.

Preden pa jim prisluhnemo, menimo, da je ključno začeti z osnovami: kaj je energetska revščina? Kaj lahko storimo? Kako?

Da bi dobili odgovore na ta vprašanja: svetovalno središče za energetsko revščino, da začne srečanje in z nami deli nekaj ključnih spoznanj in znanja o vzrokih za energetsko revščino ter o tem, kako se lahko proti njim borimo.

Vendar se pri tem ne smemo ustaviti! Kako smo lahko stoodstotno prepričani, da Enotne kontaktne točke dejansko obravnavajo potrebe energetsko revnih gospodinjstev? Prisluhnili bomo: Stop à l’exclusion énergétique .

Združenje EPEKA, so.p., nadaljuje svoje aktivnosti v sklopu projekta EPEKA stanovanjska zadruga za vse. Rešitev, ki jo naslavljamo na to temo v projektu EPEKA – stanovanjska zadruga za vse, je rešitev stanovanjskega problema skozi stanovanjsko zadružništvo. Stanovanjske zadruge že ponujajo primeren pristop k reševanju stanovanjske krize, saj obstajajo v številnih mestih in regijah po vsej Evropi. Stanovanjske zadruge so različnih oblik in velikosti – nekateri imajo le eno stavbo, ki je v skupni lasti skupine ljudi.

 

 

Združenje EPEKA, so. p., podpirajo: